Olsztyński szpital ma swoją Strefę Rodzica

27 października 2015 roku na Oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Oddziale Neurologicznym w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. prof. Stanisława Popowskiego odbył się finał jedenastej edycji ogólnopolskiego programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom”. Olsztyn jest kolejnym miastem w Polsce, w którym powstały specjalne miejsca dla rodziców hospitalizowanych dzieci.

Program „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolska inicjatywa firmy Budimex SA, której celem jest tworzenie odpowiednich warunków dla dzieci oraz ich rodziców podczas wspólnego przechodzenia trudów leczenia małych pacjentów. W szerszym wymiarze akcja promuje także ideę ciągłego uczestnictwa rodziców w procesie powrotu do zdrowia ich pociech.

Podczas finału jedenastej edycji programu w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. prof. Stanisława Popowskiego mali pacjenci oraz ich rodzice otrzymali do użytku wygodne, w pełni urządzone pomieszczenia, w których mogą razem spędzać czas, zapominając o chorobie i stresie. Wyremontowane pokoje socjalne oraz świetlice na Oddziale Klinicznym Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz Oddziale Neurologicznym, kolorowe ściany i nowe zabawki – mają pomóc przetrwać trudny okres pobytu w szpitalu.

Do ostatniej chwili trwały prace wykończeniowe, aranżowanie wnętrz, ustawianie mebli, w które zaangażowali się, na zasadzie wolontariatu, pracownicy olsztyńskiego rejonu Budimex SA.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało nam się pomóc, żeby szpital był bardziej przyjaznym miejscem dla chorych dzieci i ich rodziców. Jestem pełen uznania dla zaangażowania pracowników naszej firmy, którzy w ramach wolontariatu włączyli się w urządzenie wyremontowanych pomieszczeń szpitala – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej firmy Budimex SA.

Otwarcie Strefy Rodzica z udziałem personelu medycznego szpitala, lokalnej prasy było dla wszystkich bardzo emocjonujące. Wzruszenia nie kryła dyrektor szpitala dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek: – Większości pacjentów przebywających w naszym szpitalu towarzyszą rodzice, dlatego niezmiernie ważne jest, by mogli spędzić czas z dziećmi w przyjaznych warunkach, a także by mieli możliwość odpoczynku czy wypicia herbaty w przygotowanych do tego pomieszczeniach. Jesteśmy ogromnie wdzięczni firmie Budimex za przygotowanie bardzo ładnych, kolorowych „Stref Rodzica” na oddziale onkologiczno-hematologicznym i na oddziale neurologicznym. Z pewnością poprawią one komfort pobytu w naszym szpitalu pacjentów i ich rodziców. Wsparcie Budimeksu w tworzenie „Stref Rodzica” wpisuje się w przyjętą strategię działania Szpitala, zmierzającą do poprawy komfortu pobytu pacjentów wraz z opiekunami. Utworzenie w szpitalu kolejnych dwóch stref stało się możliwe dzięki wsparciu firmy Budimex, za co zarządowi jesteśmy bardzo wdzięczni.

Kolorową „Strefę Rodzica” a w zasadzie dwie Strefy – przyjazne dla rodziców i dzieci udało się oddać również dzięki zaangażowaniu architektek – Paniom Ewie Patalas (Patalala Studio Wnętrz) i Ewie Kołoszko (Pracownia architektoniczna. Architekt Ewa Kołoszko). Organizatorzy składają również specjalne podziękowania dla Forbo Flooring Polska a także Ceramiki Paradyż za nieocenioną pomoc w realizację projektu.

Kolejna Strefa Rodzica zostanie otwarta w jednym z bydgoskich szpitali jeszcze w tym roku.