Szczepienia seniorów przeciw COVID-19. Zainteresowanie drastycznie spada. „To problem”

Zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19 w grupach 60, 70 i 80+ w ostatnich tygodniach spada. Może to spowolnić wygaszanie pandemii w Polsce. – To problem – jeżeli te osoby zetkną się z koronawirusem, będą chorować, a nawet umierać. Są to przecież grupy najbardziej narażone – mówi Interii dr Michał Sutkowski. Tymczasem minister zdrowia zachęca lekarzy rodzinnych do prowadzenia „rozmów uświadamiających” wśród seniorów, a MZ zapowiada kampanię profrekwencyjną skierowaną również do tej grupy wiekowej.

Koronawirus: Komisja przedstawia unijną strategię na rzecz rozwoju i dostępności środków terapeutycznych

Ogłoszona dziś strategia Komisji Europejskiej na rzecz środków terapeutycznych przeciwko COVID-19 stanowi uzupełnienie skutecznej strategii UE dotyczącej szczepionek. Ma ona wspierać rozwój i dostępność bardzo potrzebnych środków terapeutycznych przeciwko COVID-19, w tym środków niezbędnych do leczenia długiego COVID-19. Ogłoszona dziś strategia obejmuje pełny cykl życia leków: od badań, rozwoju i produkcji po zamówienia i wdrażanie.

Czy Europejska Unia Zdrowotna jest potrzebna?

W maju rozpoczyna się ogólnoeuropejska Konferencja w sprawie przyszłości Europy. Ma na celu zaangażowanie Europejczyków w dyskusję wokół najważniejszych procesów, które zachodzą obecnie na naszym kontynencie.

Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, we współpracy z ośrodkiem dialogu i analiz THINKTANK, zaprasza na cykl debat skierowanych do szerokiej publiczności, o sprawach dotyczących każdego Polaka. Cykl 10 „ROZMÓW O EUROPIE” rozpoczniemy dyskusją o sektorze zdrowia, który ma dziś kluczowe znaczenie dla nas wszystkich:

CZY EUROPEJSKA UNIA ZDROWOTNA JEST POTRZEBNA?
29 kwietnia, godz. 17.00
na profilach Facebook Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce i ośrodka THINKTANK

Wśród mówców m.in. dr Andrzej Ryś – dyrektor ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji, Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, Komisja Europejska oraz dr hab. Iwona Kowalska – Bobko, dyrektor Instytutu Zdrowia Publicznego, Kierownik Zakładu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński.

ZAPRASZAMY!

źródło: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce