Z PPK odpłynęło ponad 117 mln zł. To rekord

Z pracowniczych planów kapitałowych (PPK) odpłynęło w lutym ponad 117 mln zł – pisze „Puls Biznesu”. To rekord, ale szef instytucji, która nadzoruje program, nie widzi powodów do zmartwień. – Mamy łącznie 2,5 mln uczestników, a pieniądze zdecydowało się wypłacić 60 tys. – mówi prezes PFR Paweł Borys.Gazeta wskazuje, że „wezbrała fala wypłat z PPK, programu, w którym Polacy mogą gromadzić oszczędności na emeryturę”. Z podanych przez dziennik danych wynika, że w 2022 r. wypłacano średnio po 50 mln zł miesięcznie, tymczasem w styczniu tego roku było to ponad 80 mln zł, a w lutym 117 mln zł. Mimo to saldo napływów pozostaje dodatnie – w lutym wyniosło niemal 300 mln zł – zauważa „Puls Biznesu”.

30 proc. aptek w Polsce jest nierentownych. „Studenci farmacji przenoszą się na wydziały pielęgniarskie”

Według niektórych badań 30 procent aptek w Polsce jest nierentownych. Sprzedając leki na nadciśnienie farmaceuta musi wydać 10 opakowań leku, że zarobić na litr benzyny – wylicza Mikołaj Konstanty.
Farmaceuta przyszłości: sprzedawca leków czy zarządca potrzeb zdrowotnych lokalnej populacji? – taki był temat jednej z sesji VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, dotyczącej obecnego stanu polskiego aptekarstwa i jego przyszłości
W czasie pandemii, kiedy był ograniczony dostęp do opieki lekarskiej, apteki stały się miejscami, gdzie pacjenci zasięgali drobnych porad.

Oto składki, daniny i opłaty, które wzrosły od początku rządów PiS

Prawo i Sprawiedliwość przez prawie osiem lat rządów budowało wśród Polaków wizerunek partii, która zmniejsza wysokość danin. Wiele podatków dochodowych faktycznie obniżono, ale równolegle wprowadzono lub zwiększono kilkadziesiąt innych. Pokazujemy największe obciążenia.- Jeśli wygramy wybory, absolutnie nie podniesiemy podatków – zapewniała 19 sierpnia 2015 r. w programie „Tak Jest” w TVN24 wiceprezes PiS Beata Szydło.

Sprzedaż w Polsce. Dane poniżej prognoz. „Uchodźcy wyjeżdżają”

Sprzedaż detaliczna spadła drugi miesiąc z rzędu, w dodatku dużo poniżej prognoz. Najbardziej w kategoriach: paliwa, meble i prasa. Według PIE słabsze wyniki to efekt wyjazdu części uchodźców z naszego kraju.Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lutym 2023 r. spadła o 5 proc. rok do roku, a miesiąc do miesiąca o 3,6 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny. To „beznadziejne dane” – komentują na gorąco analitycy mBanku.