Już tylko osiem dni dzieli nas od rozpoczęcia IV Konferencji Naukowej z cyklu „Mity i Rzeczywistość XXI wieku – Żywność Genetycznie Modyfikowana GMO”

7 listopada 2015 roku w Warszawie odbędzie się IV Konferencja Naukowa z cyklu „Mity i Rzeczywistość XXI wieku – Żywność Genetycznie Modyfikowana GMO”.

Organizmy genetycznie modyfikowane są tematem kontrowersyjnym i wzbudzającym wiele dyskusji nie tylko w środowisku naukowym, ale także wśród zwykłych konsumentów. Wzrost świadomości tego zagadnienia jest niezwykle istotny.

Podczas spotkania zaproszeni Eksperci, zarówno z kraju, jak i z zagranicy zaprezentują najnowsze osiągnięcia naukowe i tematy z zakresu: ustawy o GMO, zarządzania biogospodarką w Unii Europejskiej, GMO i jakości żywności spożywanej przez człowieka.

W programie m. in.:

• Co Polacy wiedzą o GMO?
  • Wyzwania i problemy analiz GMO – rola laboratoriów referencyjnych
  • Leki GMO w Polsce
  • Nasze przekonania co do zdrowego żywienia – lęk przed żywnością modyfikowaną genetycznie
  • Poglądy rolników o kukurydzy zmodyfikowanej genetycznie