INFORMACJA PRASOWA: II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Aktualne problemy Uroginekologii – UPDATE-2016”

W dniu 16 kwietnia br. w Hotelu Mercure Grand w Warszawie, odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Aktualne problemy Uroginekologii – UPDATE-2016”.

Konferencja zorganizowana była pod patronatem Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „PRO-SALUTEM” oraz Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Nadzór nad programem naukowym konferencji objął Pan prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski.

Liczne grono Ekspertów oraz specjalistów z Polski i z zagranicy poruszyło zagadnienia z dziedziny uroginekologii, a także podzieliło się doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z tą problematyką.

Gościem Specjalnym sobotniej Konferencji był Pan prof. dr. med. Eckhard Petri, z Greifswald University w w Niemczech.

W gronie wykładowców wystąpili znani specjaliści z krajowych ośrodków akademickich, tacy jak m.in.: Pani prof. dr hab. n. med. Małgorzata Jerzak z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, Pani prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. n. med Grzegorz Surkont z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, jak również Pan prof. dr hab. inż. Mirosław Kwaśny z Centrum Inżynierii Biomedycznej WAT w Warszawie.

W trakcie sobotniej konferencji wystąpił również Pan dr hab. n. med. Jacek Tomaszewski – Prezes Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Konferencja zakończyła się dyskusją panelową oraz briefingiem dla zaproszonych przedstawicieli mediów.

Partnerami konferencji byli: Sekcja Uroginekologii PTG, Pharmanta Poland, Astellas Pharma Polska, Polfa Tarchomin, Centrum Inżynierii Biomedycznej WAT, Albis oraz Meden-Inmed.