W dniu 16 kwietnia br. w Hotelu Mercure Grand w Warszawie, rozpoczyna się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Aktualne problemy Uroginekologii – UPDATE-2016”, organizowana pod patronatem Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „PRO-SALUTEM” oraz Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Nadzór nad programem naukowym konferencji objął Pan prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski.

Liczne grono Ekspertów oraz specjalistów z Polski i z zagranicy poruszy zagadnienia z dziedziny uroginekologii, a także podzieli się doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z tą problematyką.

Gościem Specjalnym sobotniej Konferencji będzie Pan prof. dr. med. Eckhard Petri, z Greifswald University w w Niemczech.

W gronie wykładowców znajdują się znani specjaliści z krajowych ośrodków akademickich, tacy jak m.in.: Pan prof. dr hab. n. med. Tomasz Rechberger z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Pani prof. dr hab. n. med. Małgorzata Jerzak z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, Pani prof. dr hab. n. med. Ewa Barcz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jak również Pan prof. dr hab. inż. Mirosław Kwaśny z Centrum Inżynierii Biomedycznej WAT w Warszawie.

W trakcie sobotniej konferencji wystąpi również Pan dr hab. n. med. Jacek Tomaszewski – Prezes Sekcji Uroginekologii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Konferencja zakończy się dyskusją panelową oraz briefingiem dla zaproszonych przedstawicieli mediów.