Szczepienia, których nie było. Policjanci z Warszawy zatrzymani

Troje policjantów z Warszawy zostało zatrzymanych przez Biuro Spraw Wewnętrznych. Śledztwo dotyczy poświadczania nieprawdy w zakresie certyfikatów szczepienia przeciwko Covid-19.Troje stołecznych policjantów zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji – informuje RMF FM. To dwaj mężczyźni i kobieta, którzy służyli w oddziale prewencji i wydziale wywiadowczo-patrolowym.

Zatrzymanie ma związek ze śledztwem dotyczącym certyfikatów Covidowych. RMF FM podaje, że policjanci mieli „załatwiać sobie, a także innym funkcjonariuszom zaświadczenia o szczepieniach przeciwko Covid-19, których w rzeczywistości te osoby nie przeszły”.

Policjanci usłyszeli już zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach. W sumie w sprawie zatrzymano już kilkanaście osób.To nie pierwszy taki przypadek śledztwa, kiedy pod lupę wzięto wystawiane certyfikaty Covidowe. Podczas pandemii kwitł nielegalny handel zaświadczeniami. W czerwcu prokuratura w Szczecinie informowała o śledztwie, którym objęto aż 230 osób.

W ubiegłym roku śledczy informowali także o księdzu z Poznania, który również pośredniczył w załatwianiu fałszywych zaświadczeń covidowych.

źródło: wp.pl