Senat przyjął skład nowej Komisji Zdrowia. Przewodniczącą ponownie Małecka-Libera

enat przyjął w środę 29 listopada skład nowej Komisji Zdrowia. Przewodniczącą gremium została Beata Małecka-Libera, która pełniła tę funkcję również w poprzedniej kadencji.

Senat przyjął skład nowej Komisji Zdrowia. Przewodniczącą Beata Małecka-Libera

Senat przyjął w środę (29 listopada) skład nowej Komisji Zdrowia. Zasiądzie w niej na razie skromnie, bo zaledwie pięć osób. Do gremium zgłosili się:

Agnieszka Gorgoń-Komor,
Andrzej Kalata,
Wojciech Konieczny,
Waldemar Kraska,
Beata Małecka-Libera.

Jeszcze dzisiaj odbyło się także pierwsze posiedzenie komisji, na którym senatorowie wskazali kandydatkę do objęcia funkcji przewodniczącej. Zdecydowali się powierzyć ją Beacie Małeckiej-Liberze. Senat poparł w głosowaniu tę kandydaturę podczas posiedzenia plenarnego.

Małecką-Liberę na stanowisko przewodniczącej rekomendował senator Wojciech Konieczny. Przypomniał, że jest ona z zawodu lekarzem laryngologiem. W 1999 roku obroniła pracę doktorską, uzyskując stopień doktora nauk medycznych, a w 2003 roku – tytuł specjalisty w dziedzinie zdrowia publicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ukończyła także studia podyplomowe w zakresie zarządzania ochroną zdrowia. Jest senatorem drugiej już kadencji. W poprzedniej również pełniła funkcję przewodniczącej senackiej Komisji Zdrowia.

Od 2005 do 2019 roku była posłanką. W Sejmie także zasiadała w Komisji Zdrowia, była jej wiceprzewodniczącą, a także przewodniczącą Podkomisji Stałej ds. Zdrowia Publicznego oraz wiceprzewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Otyłości.W 2015 roku powołana została na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia jako pełnomocnik rządu ds. projektu ustawy o zdrowiu publicznym. Jej zadaniem było wówczas przygotowanie, przedstawienie i przeprowadzenie przez Sejm ustawy o zdrowiu publicznym.W latach 2001-2005 była dyrektorem naczelnym Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej. Wcześniej, w latach 1994-1998 zasiadała w radzie miasta.

Należała do Unii Demokratycznej oraz do Unii Wolności. W 2005 z listy Platformy Obywatelskiej została wybrana na posłankę V kadencji w okręgu sosnowieckim. Obecnie jest członkiem zarządu regionu śląskiego oraz przewodniczącą Koła PO Dąbrowa Górnicza.

– Doświadczenie, sposób prowadzenia komisji i wiedza, którą oferuje nam pani senator zaświadcza o tym, że na pewno sprosta temu wyzwaniu i będzie bardzo godnie reprezentować Komisję Zdrowia – przekonywał senator Wojciech Konieczny.

Podczas posiedzenia komisji za tą kandydaturą opowiedziało się czterech senatorów, nikt nie był przeciw, ani nie wstrzymał się od głosu. – Serdecznie dziękuję za zaufanie – zwróciła się do kolegów parlamentarzystów Małecka-Libera.

Malecka Libera jest w tej, XI Kadencji Senatu również członkinią komisji Kultury i Środków Przekazu.

źródło: rynek zdrowia.pl