Samorządy zawodów medycznych do prezydenta: dlaczego Pan nas pomija?

Przedstawiciele największych samorządów zawodów medycznych napisali do prezydenta Andrzeja Dudy list, w którym nie kryją rozczarowania, że nie zostali zaproszeni na wczorajsze spotkanie z głową państwa ws. walki z pandemią.

„Z wielkim zaskoczeniem i rozczarowaniem odebraliśmy informację o Pana wczorajszym (22 lutego – red.) spotkaniu z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19, na które nie zostali zaproszeni przedstawiciele największych samorządów zawodowych zawodów medycznych – samorządu lekarskiego, samorządu pielęgniarek i położnych, samorządu aptekarskiego, samorządu diagnostów laboratoryjnych oraz samorządu fizjoterapeutów” – czytamy w liście.

„(…) Pomimo że chcąc podzielić się naszym doświadczeniem, wiedzą i spostrzeżeniami już wcześniej prosiliśmy Pana Prezydenta o spotkanie, do takiego spotkania nie doszło. Dokonywanie ustaleń dotyczących systemu ochrony zdrowia bez uczestnictwa przedstawicieli zawodów medycznych ustawowo umocowanych do reprezentacji tych zawodów odbieramy z nieukrywanym rozżaleniem” – piszą przedstawiciele samorządów zawodowych.

„ (…) Brak zaproszenia na zorganizowane wczoraj spotkanie w sprawie sytuacji w ochronie zdrowia w czasie pandemii uważamy nie tylko za wielki nietakt, ale również odbieramy jako lekceważenie profesjonalistów medycznych oraz marginalizację naszego głosu, często krytycznie oceniającego działania władz publicznych w walce z pandemią (…)” – czytamy w liście podpisanym przez :

  • Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofię Małas
  • Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Alinę Niewiadomską
  • Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbietę Piotrowską-Rutkowską
  • Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyję
  • Prezesa Krajowej Izby Fizjoterapeutów Macieja Krawczyka

Więcej: nil.org.pl

foto: Wikimedia Commons