Rząd chce obowiązkowych maseczek w szpitalach i aptekach do 31 sierpnia

Czy obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach zostają z nami na dłużej? Przedłużenia obowiązującego ograniczenia epidemicznego do 31 sierpnia chce rząd.
W wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu pojawiła się informacja o najnowszym projekcie rozporządzenia Rady Ministrów, zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Koronawirus a maseczki w aptekach. Plany rządu
Przekazano w niej, że w projekcie przewiduje się przedłużenie do 31 sierpnia 2022 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów określonych przepisami modyfikowanego aktu normatywnego.

Aktualne rozporządzenie mówi m.in., że do 31 maja 2022 r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.
Od 16 maja został zniesiony stan epidemii, który zastąpiono stanem zagrożenia epidemicznego. Jak wcześniej podkreślał premier Mateusz Morawiecki:

– Latem koronawirus nie jest tak groźny, ale jesienią, zimą, ta zmora lubi powracać – mówił wówczas szef rządu. – Zasady, które do tej pory stosowaliśmy w związku z COVID-19, powinny zostać dłużej – dodał.

źródło: interia.pl