PiS składa pierwszą wyborczą obietnicę. „Te programy wprowadzimy na stałe”

Podczas sobotniej konwencji programowej PiS premier Morawiecki otworzył worek z wyborczymi obietnicami. Mówiąc o realizowanych w kraju lokalnych inwestycjach, zapowiedział, że wszystkie programy dla Polski gminnej i powiatowej zostaną wprowadzone na stałe.– (Jeśli chodzi o) wszystkie te programy, które są radością Polski lokalnej gminnej i powiatowej – możemy podjąć zobowiązanie ich kontynuacji. Będziemy kontynuować Program Inwestycji Strategicznych, Fundusz Inwestycji Lokalnych – zapowiedział w sobotę 13 maja premier Mateusz Morawiecki.

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość zostanie obdarzone przez wyborców zaufaniem, te programy wprowadzimy na stałe – mówił szef rządu.Przypomnijmy: Program Inwestycji Strategicznych ma zwiększyć skalę realizowanych w Polsce inwestycji publicznych. Samorządy, które mają je w planach mogą otrzymać bezzwrotne dofinansowanie. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dofinansowanie można wykorzystać np. na zakup taboru, modernizację infrastruktury czy dróg powiatowych.

Natomiast Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe fundusze trafiają do gmin, powiatów i miast na inwestycje bliskie ludziom, np. budowę mostów, świetlic czy rozbudowę i wyposażenie szpitali. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Konwencja programowa PiS. Kaczyński mówi o kolejnych 8 latach rządów

W sobotę przed południem rozpoczęła się dwudniowa konwencja „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości”. Podczas wydarzenia mają być „wykuwane” propozycje programowe partii na zbliżające się wybory.

Konwencję otworzył prezes PiS Jarosław Kaczyński.– Nie twierdzę, że wszystko zostało zrobione. Nie wykonaliśmy planów w budownictwie mieszkaniowym. Ostatnio jedna z telewizji mówiła, że nie odbudowaliśmy zamków. Ja zapowiadałem na kongresie naszych partii odbudowę zamków kazimierzowskich. Wyobraźcie sobie państwo, że mielibyśmy te 200 miliardów nie na walkę ze skutkami COVID-u, tylko właśnie na te cele. Ile moglibyśmy zrobić? W tych warunkach, które były, to naprawdę uczyniliśmy niezwykle dużo i tyle samo, a nawet więcej, musimy uczynić w ciągu – miejmy nadzieję – następnych ośmiu lat – stwierdził lider partii rządzącej.

źródło:money.pl