Pierwszy publiczny szpital na Mazowszu z robotem da Vinci

W ramach zadania „Rozwój innowacyjnych technik operacyjnych” dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach zakupiono system robotyczny da Vinci. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 9,8 mln zł, z czego prawie 9,6 mln zł przekazał samorząd województwa mazowieckiego.

Tym samym Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach dołączył do elitarnego grona placówek dysponujących światowej klasy systemem robotycznym da Vinci. Dzięki niemu operowani pacjenci szybciej wracają do zdrowia i mają mniej powikłań, a chirurdzy zyskują ogromne wsparcie przy przeprowadzaniu zabiegów. Siedlecki szpital jest pierwszą publiczną placówką na Mazowszu, w której operacje w zakresie chirurgii ogólnej, ginekologii i urologii będą przeprowadzane przy wsparciu systemu robotycznego da Vinci.

„System robotyczny da Vinci to technologia XXI wieku, dzięki której nasz szpital znajdzie się w ekstraklasie najlepiej wyposażonych placówek w Polsce. Dostępność tego sprzętu najnowszej generacji pozwoli nam stworzyć w Siedlcach centrum leczenia robotycznego, które będzie polem doświadczalnym dla wszystkich lecznic na Mazowszu” – mówi Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach.

Janina E. Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego, jest dumna, że siedlecki szpital wzbogacił się o tak innowacyjny sprzęt. „To nie jest tani zakup, ale zależy nam na tym, aby mieszkańcy Mazowsza mieli dostęp do leczenia na światowym poziomie i mogli na miejscu, bez wybierania się w daleką podróż, korzystać z najnowszych rozwiązań, jakie oferuje medycyna” – powiedziała.

źródło: pulsmedycyny.pl