Naczelna Rada Łowiecka żegna Prof. Jana Szyszko

Szanowne Koleżanki i Koledzy Myśliwi i Leśnicy!

Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o śmierci prof. Jana Szyszko, znakomitego polityka, naukowca, leśnika, ale przede wszystkim etycznego i wiernego swoim przekonaniom myśliwego.

Wielkiego człowieka, który szczerze kochał Polskę – polską ziemię, polskie łowiectwo i polskie leśnictwo. Orędownika Polskiego Modelu Łowiectwa, który swoją postawą codziennie dawał przykład jak trwać przy swoich ideałach i zasadach. Człowieka, który swoją osobowością i naturalnym ciepłem zjednywał sobie rzesze zwolenników. Rycerza Świętego Huberta niezłomnego w walce o normalność. Jan Szyszko wielokrotnie mawiał, że przyszłość Polski opiera się na czterech filarach – kościele, wsi, łowiectwie i leśnictwie będących jednością.

Dlatego dzisiaj apeluję do wszystkich Koleżanek i Kolegów, aby w tym trudnym czasie okazać solidarność i stając ramię w ramię ponad podziałami ruszyć w ostatnią drogę z naszym Przyjacielem.Okażmy szacunek i honor zmarłemu Koledze poprzez udział pocztów sztandarowych oraz obecność myśliwych w strojach organizacyjnych. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w dniu 16 października o godz. 11.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej.

Członek Honorowy Polskiego Związku Łowieckiego – nasz Przyjaciel, wyruszył w ostatnią drogę do Krainy Wiecznych Łowów, a naszym obowiązkiem i chlubą będzie mu w tym towarzyszyć! Ku chwale Polskiego Łowiectwa!

Darz Bór!

Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej