Maseczki obowiązkowe w szpitalach i aptekach. Rząd przedłuża ograniczenia

Co najmniej do końca roku obowiązywać będzie obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i aptekach. Rząd przedłuży ograniczenia epidemiczne do 31 grudnia. Informację na ten temat zamieszczono w wykazie prac.

W wykazie zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

W projekcie przewiduje się przedłużenie do 31 grudnia 2022 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Uzasadnione jest to – jak podano – m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom zakażonym tym wirusem oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Koronawirus w Polsce. Ponad 6,3 mln przypadków zakażenia

Minionej doby badania potwierdziły 976 zakażeń koronawirusem, w tym 202 ponowne. Zanotowano 22 przypadki śmierci osób z COVID-19. Wykonano 8694 testy w kierunku SARS-CoV-2.

Łącznie – jak podano w czwartek – od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 338 531 przypadków. Zmarło 118 095 osób z COVID-19.

źródło: interia.pl