Kaczyński: służba zdrowia to nie biznes, to posłannictwo. Trzeba złamać pewne wpływowe grupy

– Trzeba złamać pewne bardzo wpływowe grupy, które chcą traktować służbę zdrowia jako biznes. Służba zdrowia nie jest biznesem, to jest posłannictwo – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w trakcie spotkania z mieszkańcami Wrocławia.
Jarosław Kaczyński o ochronie zdrowia. „To nie biznes, to posłannictwo”

W trakcie swoich codziennych już spotkań z wyborcami Jarosław Kaczyński odwiedził Wrocław. Jednym z problemów, które poruszył szef Prawa i Sprawiedliwości w swoim wystąpieniu były problemy w ochronie zdrowia.

– Ochronie zdrowia daliśmy naprawdę dużo więcej pieniędzy niż przedtem, bo nominalnie jest to przeszło dwukrotnie więcej, choć jeśli uwzględnić inflację, jest to trochę mniej – mówił szef Prawa i Sprawiedliwości.

– Ale nie mogę powiedzieć, bo byłbym nieuczciwy, że kłopoty zostały rozwiązane. Są postępy w pewnych dziedzinach, kardiologia, onkologia, ale do rozwiązania problemów jest jeszcze daleko. To jest bardzo trudne, tak jak walka z deweloperami – dodał Kaczyński. Żeby rozwiązać problem mieszkaniowy w Polsce, trzeba złamać przewagę deweloperów. Jak się tego nie zrobi, to się nie wygra. Tutaj też trzeba złamać pewne bardzo wpływowe grupy, które chcą traktować służbę zdrowia jako biznes. Otóż służba zdrowia nie jest biznesem, a praca lekarza powinna być bardzo dobrze wynagradzana, ale to nie jest jednak biznes, to służba, to jest posłannictwo – podsumował były premier.

źródło: rynek zdrowia.pl