Interwencja poselska w ministerstwie. „To jest nielegalne”

Posłowie Koalicji Obywatelskiej są zbulwersowani organizowanymi przez PiS piknikami Rodzina 800 Plus. Zdecydowali o wejściu do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, by sprawdzić, w jaki sposób te imprezy są finansowane. – Ministerstwo to dla nich partia, to są standardy z PRL-u. Nie ma na to naszej zgody – podkreślił Arkadiusz Marchewka.- Zamiast na polskie dzieci, mamy na kiełbasy wyborcze pana Kaczyńskiego – stwierdził podczas środowej konferencji Marcin Kierwiński.

W ocenie polityka PO „publiczny grosz” jest wydawany „bez pomyślunku”. Poseł stwierdził, że PiS „nieuczciwie prowadzi kampanię wyborczą”. I dodał, że mamy do czynienia z „tępą propagandą” i „promocją Kaczyńskiego”.- Nie ma pieniędzy na waloryzację świadczenia 800 plus, jest obietnica, że to się wydarzy, jeśli PiS wygra wybory. I my mamy nadzieję, że to się nie wydarzy, bo Polacy widzą, że to jest lans – powiedziała w trakcie konferencji przed Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Aleksandra Gajewska. Jak dodała, Polska ma bardzo złe wskaźniki urodzeń. W jej ocenie są to „dramatyczne dane”. – Mamy najgorszą sytuację demograficzną, która powinna załamywać osoby pracujące w resorcie – stwierdziła Gajewska.- A lepkie łapki PiS-owców są wkładane do portfeli Polek i Polaków, żeby wyciągnąć kasę na promocję swoich wydarzeń – uznała posłanka.
Politycy KO interweniują ws. rodzinnych pikników. „Sprawdzimy je”

Gajewska dodała, że Polacy nie będą zakładać rodzin, dopóki nie poczują się w Polsce bezpiecznie. – Przychodzimy z interwencją poselską, sprawdzimy pikniki PiS 800 plus – powiedziała. Politycy chcą pytać o koszt „wojaży”, które PiS „odbywa po całej Polsce”.- Instytucje państwa są wykorzystywane do ukrytej propagandy. To jest nielegalne – uznał poseł Arkadiusz Marchewka. Politycy chcą sprawdzić, ile z podatków – poza kampanię wyborczą – pieniędzy będzie przeznaczonych na kampanię PiS. – Ministerstwo to dla nich partia, to są standardy z PRL-u. Nie ma na to naszej zgody – podkreślił Marchewka.

źródło: wp.pl