II tura wyborów samorządowych. Jest już 100 proc. policzonych głosów

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała, że podliczono już wszystkie głosy oddane w II turze wyborów samorządowych. Szef PKW Sylwester Marciniak poinformował w niedzielę wieczorem, że wszystkie lokale wyborcze zostały zamknięte w niedzielę o godz. 21, o tej godzinie zakończyła się cisza wyborcza. Podziękował też wyborcom, którzy „mimo nie najlepszej aury zdecydowali się zagłosować”. PKW podała również, że do godz. 18 odnotowano 138 przestępstw i wykroczeń w związku z drugą turą wyborów samorządowych.

W niedzielę, w drugiej turze wyborów samorządowych, wybierano wójtów, burmistrzów i prezydentów w 748 gminach i miastach. Głosowanie odbyło się m.in. w 60 miastach prezydenckich, w tym w dziewięciu miastach wojewódzkich: Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

Czekano na 10 kart

Wszyscy czekali na dane z ostatniej komisji obwodowej w Legionowie. W wyborach na prezydenta miasta Legionowa zwyciężył Bogdan Kiełbasiński z Trzeciej Drogi, który otrzymał 51,92 proc. poparcia. Z kolei urzędujący od 22 lat prezydent miasta Roman Smogorzewski miał 48,08 proc. głosów.To wyniki ze wszystkich obwodów do głosowania w mieście, które Państwowa Komisja Wyborcza podała na swojej stronie internetowej przed godz. 5 w poniedziałek. Legionowo było w skali kraju tym miastem, z którego najpóźniej spłynęły pełne wyniki. Najdłużej na stronie PKW brakowało informacji z obwodowej komisji wyborczej numer 3 działającej w zespole szkolno-przedszkolnym przy ulicy Jana Pawła I.

źródło: wp.pl