Fiałek: apeluję o utworzenie specjalnej komórki zajmującej się zwalczaniem hejtu wobec lekarzy

W poniedziałek (4 maja) Bartosz Fiałek, przewodniczący regionu kujawsko-pomorskiego OZZL wysłał pismo do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry ws. narastającego hejtu wobec pracowników ochrony zdrowia. Apeluje w nim o utworzenie specjalnej komórki zajmującej się zwalczaniem z urzędu hejtu i agresji skierowanej wobec pracowników ochrony zdrowia.

Kopię pisma Fiałek skierował również do Komendy Głównej Policji. Zamieścił ją także na własnym koncie na Facebooku.

Jak wyjaśnia Fiałek, tworząc wspomniane rozwiązania wystarczy wzorować się na powołanych w prokuratorach regionalnych i rejonowych w całym kraju komórkach zajmujących się sprawami karnymi związanymi z błędami lekarskimi.

Uzasadniając potrzebę powołania wspomnianych komórek Fiałek pisze: „w ostatnim czasie byliśmy świadkami nieobsługiwania nas przez pewne podmioty spożywcze, wybijania nam okien w domach, niszczenia samochodów przy pomocy spray-ów, przebijania opon czy oblewani drzwi od mieszkania farbą. Wspomnę jeszcze o powszechnych sugestiach abyśmy opuszczali swoje mieszkania na czas epidemii czy problemach z zapisaniem naszych dzieci do żłobków czy przedszkoli”.

– Ponieważ, jako pracownicy ochrony zdrowia na co dzień ratujemy zdrowie i życie Polek i Polaków, narażając przy okazji swoje, w tej sytuacji powołanie ww. komisji byłoby wyrazem najwyższej troski o personel medyczny – uważa

źródło: rynekzdrowia.pl