Agnieszka Grzybowska-Zalewska została nową prezes INFARMY

16 czerwca 2023 roku, podczas Walnego Zgromadzenia Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA wybrany został nowy skład Zarządu oraz Rady Nadzorczej na kolejną kadencję. Agnieszka Grzybowska-Zalewska została powołana na stanowisko prezesa Zarządu INFARMY.

Wybór nowego prezesa jest konsekwencją złożenia rezygnacji przez Nienke Feenstra, która pełniła tę funkcję łącznie 3 lata. Rezygnacja dotychczasowej Prezes jest związana z nowymi planami zawodowymi.

Agnieszka Grzybowska-Zalewska jest prezesem Zarządu Sanofi w Polsce i dyrektorem Generalnym Specialty Care, jednego z kluczowych business unitów Sanofi, oferującego przełomowe terapie z obszaru chorób rzadkich, onkologii, immunologii, i stwardnienia rozsianego. Jest także prekursorką działań w zakresie upowszechniania wiedzy i poszerzania dostępu do leczenia dla pacjentów z chorobami rzadkimi w Polsce.

Od samego początku Agnieszka Grzybowska-Zalewska uczestniczyła w tworzeniu Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich, ściśle współpracując ze stowarzyszeniami pacjentów w celu pełnego zrozumienia ich potrzeb i oczekiwań. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu poszerzonemu o wiele innych obszarów terapeutycznych takich jak onkologia, neurologia, immunologia i inne doskonale wie, z jakimi problemami borykają się pacjenci, lekarze oraz krajowy system ochrony zdrowia. Nowa Prezes INFARMY jest absolwentką Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Gdańsku.

Gorący czas dla branży farmaceutycznej

Agnieszka Grzybowska-Zalewska jako nowo wybrana Prezes Zarządu INFARMY, przejmuje stery w ważnym dla branży momencie ostatniego etapu procedowania nowelizacji ustawy refundacyjnej i rozpoczętego w kwietniu br. pierwszego od 20 lat przeglądu prawodawstwa farmaceutycznego UE, które wpłynie na rozwój i dostęp do innowacyjnych terapii na kolejne dziesięciolecia.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie i dowód zaufania, za które dziękuję wszystkim członkom Zarządu oraz firmom członkowskim INFARMY. Niezwykle cieszę się na naszą wspólną pracę, głęboko wierząc, że to właśnie przemysł innowacyjny odgrywa kluczową rolę w debacie publicznej, kształtującej mocny i stabilny sektor ochrony zdrowia w naszym kraju, realnie wpływając na poprawę dostępu polskich pacjentów do najnowszych terapii, a w konsekwencji na ich zdrowie i komfort życia. Przed nami niezwykle ciekawy czas dla Polski oraz polskiego systemu ochrony zdrowia i mimo wielu czekających nas wyzwań z optymizmem przejmuję stery – powiedziała Grzybowska-Zalewska Agnieszka.

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA reprezentuje 24 wiodących firm sektora farmaceutycznego, prowadzących działalność badawczo-rozwojową i produkujących leki innowacyjne.
źródło:puls medycyny.pl