Znów lecą głowy. Minister: odwołujemy cały zarząd PARP

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz poinformowała, że w poniedziałek podjęła decyzję o odwołaniu zarządu Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości. Szefowa resortu podała, kto pokieruje PARP w najbliższym czasie.- Na pełniącą obowiązki wybrałam Joannę Zębaczyńską-Światek, dotychczasową dyrektor departamentu koordynacji i wdrażania programów w PARP – poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej. Ogłosiła także „transparentny” konkurs na prezesa Agencji.Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz wcześniej zaznaczyła, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości „to największa instytucja wspierająca przedsiębiorców w Polsce”. Do tego, jak podkreśliła, ma ona „ogromne fundusze” na wsparcie krajowych firm.

– W perspektywie finansowej 2021-2027 to jest ok. 20 mld zł z funduszy strukturalnych. W tym roku PARP powinien przekazać przedsiębiorcom 3,5 mld zł – dodała szefowa resortu, mówiąc, że w tym roku pomoc z Agencji otrzyma ok. tysiąc firm.

Co nowy rząd chce zmienić w PARP?

Szefowa resortu funduszy podkreśliła, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości nie jest „instytucją zdegenerowaną”. Dodała jednak, że chce, aby działała dynamiczniej i sprawniej.

– Celem takim dosłownie „na dzień dobry” jest skrócenie czasu rozpatrywania wniosków. W listopadzie minionego roku zakończył się konkurs, w którym zgłoszono 3000 wniosków i dowiedziałam się od odwołanego dzisiaj zarządu PARP, że te wnioski będą rozpatrywane przez rok – powiedziała Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz cytowana przez Interię. zaznaczyła, że jest „nie do przyjęcia”, aby przedsiębiorcy dostali informację o wsparciu dopiero rok po tym, jak został zakończony konkurs.

źródło: money.pl