Rejestracja na szczepienie dla osób 70+. Komunikat dla punktów szczepień i wszystkich placówek POZ

NFZ opublikował komunikat z prośbą do punktów szczepień, by pacjenci, którzy chcą się zaszczepić byli tam informowani, że mogą dzwonić na infolinię. W przypadku braku wolnych terminów infolinia oddzwoni do pacjenta.

22 stycznia rozpoczął się etap rejestracji na szczepienia dla grupy 70+.

Ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani zostaną umówieni w procesie rejestracji na konkretne terminy szczepień – przyznaje w komunikacie NFZ.

Dla pozostałych osób powyżej 70. roku życia zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi udostępniamy możliwość zgłoszenia się na szczepienia przez infolinię i formularz internetowy – podaje Fundusz.

W związku z sytuacją NFZ zwracamy się do punktów szczepień z prośbą o wsparcie pacjentów w tym procesie przez:

  • informowanie pacjentów o możliwości zgłoszenia chęci szczepienia na infolinii 989, która w przypadku braku wolnych terminów oddzwoni do pacjenta, jeśli pojawią się nowe dawki szczepionki i nowe terminy szczepień,
  • wsparcie w wypełnieniu formularza dla pacjentów dostępnego na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/otwiera się w nowej karcie

Ważne! Każda osoba, która wypełni formularz, zostanie telefonicznie poinformowana o możliwości rejestracji na konkretny termin szczepienia – podaje NFZ.

Treść komunikat na stronie NFZ: www.nfz.gov.pl

foto: Shutterstock