Papież Franciszek zgadza się z Anją Rubik. „Seks jest darem od Boga”

Papież Franciszek zabrał głos w sprawie edukacji seksualnej. Podczas, gdy w Polsce ludzie grzmią o powrocie do średniowiecza, okazuje się, że głowa Kościoła katolickiego zgadza się z supermodelką Anją Rubik.

Papież Franciszek jest uznawany za Ojca Świętego na miarę XXI wieku. Duchowny nie unika trudnych tematów, mediów społecznościowych ani codziennych problemów milionów wiernych. Teraz zabrał głos w sprawie edukacji seksualnej.

O tej kwestii głośno zrobiło się, kiedy nasi rodzimi politycy postanowili zakazać tego rodzaju lekcji w ramach projektu „Stop pedofilii”. Tysiące oburzonych Polaków dawało upust swoim uczuciom w sieci, a nawet zdecydowali się na protest pod Sejmem pod wymownym hasłem: „Jesień średniowiecza”.

Wśród protestujących była Anja Rubik, supermodelka na co dzień mieszkająca w USA, której kwestia edukacji seksualnej Polaków jest szczególnie bliska. Gwiazda wydała nawet książkę „#sexedpl”, która okazała się hitem. Teraz okazuje się, że Ojciec Święty w sumie zgadza się z twarzą światowych i ekskluzywnych marek modowych.

Papież wypowiadał się na temat edukacji seksualnej już podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Wtedy jednak nie wybrzmiały one z całą mocą, ale w obecnej sytuacji są coraz częściej przypominane.

– Wierzę, że w szkołach muszą być prowadzone zajęcia z edukacji seksualnej. Seks jest darem od Boga, nie potworem, miłość jest darem od Boga. Inną kwestią jest to, że niektórzy używają go, by zarabiać pieniądze i wykorzystywać innych. Ale musimy zapewnić rzeczową, nienacechowaną ideologicznie edukację seksualną. (…) Trzeba nauczać o seksie jako o darze od Boga. Wychowywać to nauczać tak, by wyciągać z ludzi to, co w nich najlepsze i po drodze im pomagać – mówił papież Franciszek.

Myślicie, że PiS, który słynie z poglądów bardzo konserwatywnych i zgodnych z nauką Kościoła – posłucha tego, co mówi najważniejsza osoba w tej wspólnocie? Powinni w końcu pozostać spójni w swoim wizerunku.

źródło: planeta.pl
foto: Grzegorz GALAZKA/East News