Pacjent z koronawirusem w Warszawie? Szpital Bródnowski miał sytuację „z wysokim ryzykiem”

Czy w Warszawie pojawił się pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem? To bardzo prawdopodobne! Wskazuje na to pismo, które w piątek rozesłał Szpital Bródnowski.

W związku z dekontaminacją pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o., w której przebywał Pacjent z wysokim ryzykiem podejrzenia zarażenia koronawirusem, obecnie przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego oraz brakiem wyników testów laboratoryjnych przez ponad 48 godzin ze strony Państwowego Zakładu Higieny, prosimy o wstrzymanie transportu pacjentów do SOR Szpitala Bródnowskiego między godziną 15.30 – 18.00 celem dokonania procedur czyszczenia oraz umożliwienia bezpiecznego korzystania z pomieszczeń SOR przez pacjentów i personel – tak brzmi pismo wysłane w piątek, a podpisane przez Prezes Zarządu Teresę Bogiel oraz Wiceprezesa Zarządu Wiesława Malickiego.

Ministerstwo Zdrowia wciąż oficjalnie informuje, że w Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa. Czy to pismo świadczy, że właśnie pojawił się pierwszy zarażony?

źródło: se.pl