Odszedł red. Ryszard Sikora

Wczoraj (5 stycznia) w wieku 80 lat zmarł Ryszard Sikora – pochodzący z Kasiny Wielkiej wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, prezes Małopolskiej Izby Turystycznej, dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej w Limanowej, nagrodzony w 2015 roku tytułem Przyjaciel Miasta Limanowa.

Jako korespondent Polskiego Radia przez wiele lat relacjonował wydarzenia z Zakopanego i Podhala. Śp. Ryszard Sikora był dyrektorem Tatrzańskiego Przedsiębiorstwa Turystycznego Tatry, a następnie przez ponad dziesięć lat był prezesem Małopolskiej Izby Turystycznej. 

Zmarły związany był z Limanową. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej w Limanowej – zarówno w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, jak i po jego reaktywacji od 2014 do 2017 roku.. W sierpniu 2015 roku decyzją Rady Miasta Limanowa został uhonorowany tytułem „Przyjaciel Miasta Limanowa”. Czesław Szynalik, pomysłodawca m.in. Olimpiady Notarialnej w Mszanie Dolnej oraz akcji Odkryj Beskid Wyspowy, wspomina w mediach społecznościowych śp. Ryszarda Sikorę jako osobę bardzo zaangażowaną w rozwój turystyki. 

– Pochodził z Kasiny Wielkiej. Całe życie zawodowe zmarły związał z Zakopanem i Podhalem. Nie zapominał jednak o swoich stronach rodzinnych promując Beskid Wyspowy. Był m.in. pomysłodawcą, organizatorem, a później jurorem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej w Limanowej. Zapamiętam go przede wszystkim jako mądrego i uczynnego człowieka. Takim pozostanie w mojej pamięci – napisał Czesław Szynalik. 

Uroczystości pogrzebowe odprawione zostaną w najbliższą środę (11 stycznia) o godzinie 13:00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem.

źródło: www.limanowa.in.pl