„Mocno emocjonujące reakcje”. Oświadczenie Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej

Jarosław Kaczyński wygłosił oświadczenie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej. Prezes partii odniósł się do treści pierwszego pytania w referendum.- Dziś zostało przedstawione pierwsze pytanie referendalne o wyprzedaż majątku narodowego. To jest kwestia sporna od 1990 roku i do dziś budzi emocje. Po ogłoszeniu pierwszego pytania referendalnego widzimy już mocno emocjonujące reakcje – zaczął prezes PiS.

– To referendum jest bardzo ważne, ponieważ jeżeli będzie na mim odpowiednio duża frekwencja, to będzie ono wiążące dla każdej władzy. Naród musi się wypowiedzieć, ponieważ sprawa prywatyzacji majątku narodowego toczy się od 30 lat – mówił.

– Jeśli tylko referendum będzie ważne, to mamy decyzję Polaków – podkreślił Kaczyński. Stwierdził, że „sprawa wyprzedaży majątku narodowego jest pewną groźbą na przyszłość, a druga strona chce prywatyzacji portów, a nawet więzień”.- Mieć własne, potężne przedsiębiorstwa, to jest coś bardzo ważnego – mówił, argumentując treść pierwszego pytania w referendum. – Ci, którzy wyśmiewają albo wskazują, co zrobić, by referendum był nieważne, nie mają nic wspólnego z demokracją – wskazał.

Kaczyński poinformował o referendum

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w piątek w media społecznościowych spot dotyczący referendum. – Dla nas decydujący jest głos zwykłych Polaków. Głos zwykłych obcych polityków, w tym niemieckich nie ma żadnego znaczenia, dlatego w sprawach kluczowych chcemy się odwołać do państwa bezpośrednio, w referendum – mówił w spocie Jarosław Kaczyński.”Pierwsze pytanie będzie brzmiało: Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?” – poinformował prezes PiS. „Niemcy chcą osadzić Tuska w Polsce, aby wyprzedawać wspólny majątek. Jego zaplecze mówi o tym wprost” – podkreślał.W dalszej części spotu umieszczono archiwalną wypowiedź ekonomisty Bogusława Grabowskiego ze stycznia br., który w Radiu Zet pytany, czy opozycja – jeśli przejmie władzę – powinna odwrócić proces, który ma miejsce w przypadku Orlenu i rozbić Orlen, odpowiedział: „Absolutnie tak”. „Firmy paliwowe, energetyczne, porty mają być prywatne? Lotniska? Tak” – mówił Grabowski.”Nie możemy się na to zgodzić” – komentuje tę wypowiedź w spocie Kaczyński. „Państwo zdecydujecie, czy majątek pokoleń pozostanie w polskich rękach” – podkreśla prezes PiS.

źródło: wp.pl