Maspex planuje w zakładzie w Łowiczu inwestycje o wartości 200 milinów zł.

W Łowiczu, w którym produkowane są między innymi takie marki jak Łowicz, Kotlin i Krakus, powstaną nowe inwestycje m.in. kompleks produkcyjno-magazynowy oraz planowana jest rozbudowa zaplecza surowcowego. Obok inwestycji produkcyjno-logistycznych będę prowadzone mocne działania marketingowe umacniające pozycję przejętych przez Maspex marek. Zakład w Łowiczu należy do Maspeksu od lipca bieżącego roku, kiedy to Grupa sfinalizowała transakcję zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova. Było to 17 przejęcie Grupy Maspex Wadowice, w tym 8 na rynku polskim i największe w jej historii.

Grupa Maspex Wadowice – właściciel m.in. marek Tymbark, Kubuś i Lubella i jedna z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej planuje w nowoprzyjętym zakładzie w Łowiczu inwestycje o wartości 200 milionów zł. Plan inwestycyjny dla zakładu w Łowiczu obejmuje m.in. budowę zakładu produkcyjnego z instalacją nowoczesnych linii produkcyjnych, budowę zautomatyzowanego centrum logistycznego, jak również rozbudowę zaplecza służącego przetwórstwu owoców i warzyw. Inwestycje w nowoczesne linie technologiczne pozwolą jeszcze lepiej zaspokajać rosnące wymagania konsumentów oraz będą umożliwiały poszerzenie oferty. Nowe technologie są bardziej energooszczędne, co będzie wpisywało się w politykę firmy Maspex w zakresie dbałości o środowisko. Nowoczesne centrum logistyczne oraz doskonała lokalizacja pozwolą jeszcze szybciej reagować na zamówienia partnerów handlowych spółki.

Po zrealizowaniu planowanych inwestycji zakład w Łowiczu będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów w tej części Europy. Obecnie Grupa Maspex posiada trzynaście zakładów i centrów logistycznych w Polsce i za granicą (Rumunia, Czechy, Węgry, Rosja) oraz siedem zakładów, w których prowadzony jest przerób surowców (Polska, Węgry, Rumunia). Łącznie Grupa skupuje około 270 tysięcy ton owoców i warzyw rocznie i jej potrzeby w tym zakresie ciągle wzrastają. Wszystkie zakłady Grupy posiadają bardzo nowoczesne zaplecza produkcyjno – magazynowe i firma stale inwestuje w pozyskiwanie oraz wdrażanie najnowocześniejszych technologii.

Obok inwestycji produkcyjno-logistycznych będę prowadzone mocne działania marketingowe umacniające pozycję przejętych przez Maspex marek, w których firma widzi duży potencjał do dalszego rozwoju. Agros Nova z markami Łowicz, Krakus i Kotlin to lider w sprzedaży produktów dżemowych, gotowych sosów i koncentratów zup. Firma jest także jednym z czołowych producentów keczupów, koncentratów pomidorowych, zup gotowych, a także dań warzywno-mięsnych.

– Zakład w Łowiczu potrzebuje wysokich nakładów na inwestycje, aby stał się jednym z najnowocześniejszych, tak jak to ma miejsce w przypadku innych zakładów, które należą do Grupy. Planowane inwestycje sprawią, że będziemy bardziej efektywni, elastyczni w reagowaniu na potrzeby i będziemy mieli odpowiednie moce produkcyjne i logistyczne. Planujemy też inwestycje w obszarze rozwoju bazy surowcowej, oczywiście z naciskiem na najbliższe otoczenie plantatorów – mówi Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex Wadowice.

Zakład w Łowiczu należy do Maspeksu od lipca bieżącego roku, kiedy to Grupa sfinalizowała transakcję zakupu wybranych aktywów firmy Agros Nova. Dzięki temu do wadowickiej firmy dołączyły dwa zakłady produkcyjne w Łowiczu i Wąsoszu oraz takie marki, jak: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt. Było to 17 przejęcie Grupy Maspex Wadowice, w tym 8 na rynku polskim i największe w jej historii.

Informacje o Grupie Maspex Wadowice
Grupa Maspex Wadowice jest liderem na rynku producentów soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach i  na Słowacji, a także ich wiodącym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Ukrainie. Jest również największym producentem  produktów  instant w Europie Środkowo-Wschodniej (kawa cappuccino, kakao, zabielacze, herbatki), oraz liderem na rynku makaronów w Polsce oraz wiodącym producentem w Rumunii. Od 2015 roku dzięki przejęciu wybranych aktywów firmy Agros Nova firma jest liderem na rynku dżemów, gotowych sosów i koncentratów zup. Jest także jednym z czołowych producentów keczupów, koncentratów pomidorowych, zup gotowych, a także dań warzywno-mięsnych. W portfolio firmy znajdują się m.in. takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Tiger, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn, DrWitt, Malma, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa, Plusssz. W 2014 r. przychody ze sprzedaży Grupy osiągnęły poziom ponad 3,3 miliarda zł., z czego 1/3 stanowi sprzedaż zagraniczna. Produkty Maspeksu trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *