Konstanty Radziwiłł wojewodą mazowieckim

Były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po przegranych wyborach do Senatu nie musi martwić się o brak zajęć. Mateusz Morawiecki powołał go bowiem na stanowisko wojewody mazowieckiego.

Jednostki samorządu terytorialnego na terenie Mazowsza będą miały nowego partnera – będzie nim powołany dziś na stanowisko wojewody mazowieckiego Konstanty Radziwiłł. W trakcie uroczystego powołania premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wojewodowie to ważni przedstawiciele rządu w terenie.

„Wojewodowie są nie tylko oczami i uszami rządu, ale też rękami. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle istotną funkcję” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Natomiast nowo powołany wojewoda mazowiecki podkreślił, że chce wdrażać na terenie województwa politykę rządu i jednocześnie współpracować z jednostkami samorządu terytorialnego.

„Urząd musi działać sprawnie na co dzień, a służby państwa powinny być przygotowane na każdą sytuację kryzysową” – podkreślił Radziwiłł.

Przypomnijmy, że były wiceminister zdrowia jest specjalistą medycyny rodzinnej. Od 1993 do 2015 roku aktywnie działał w samorządzie lekarskim, w latach 2001-2010 pełnił funkcję prezesa NRL. Od 2015 roku do 2018 piastował funkcję ministra zdrowia i jednocześnie zasiadał w senackich ławach z ramienia PiS. W październiku 2019 roku w wyborach do Senatu przegrał walkę o fotel senatora z Michałem Kamińskim z KO.

źródło: pulsmedycyny.pl