Duda reaguje po śmierci Polaka w Gazie. „Tragedia ta musi zostać wyjaśniona”

„Z głębokim bólem przyjąłem informację o śmierci w Strefie Gazy wolontariuszy z organizacji World Central Kitchen, w tym polskiego obywatela” – napisał prezydent Andrzej Duda. „Tragedia ta nigdy nie powinna się wydarzyć i musi zostać wyjaśniona” – podkreślił.”Z głębokim bólem przyjąłem informację o śmierci w Strefie Gazy wolontariuszy z organizacji World Central Kitchen, w tym polskiego obywatela. Jestem myślami z ich najbliższymi. Ci odważni ludzie swoją służbą i poświęceniem dla bliźnich zmieniali świat na lepsze” – napisał prezydent Andrzej Duda na portalu X.

„Tragedia ta nigdy nie powinna się wydarzyć i musi zostać wyjaśniona” – podkreślił. Organizacja rano wydała oświadczenie, w którym potwierdziła śmierć siedmiu swoich działaczy. „Organizacja World Central Kitchen jest zdruzgotana wiadomością, że siedmiu członków naszego zespołu zginęło w ataku IDF w Gazie” – czytamy na stronie internetowej.Wśród ofiar jest obywatel Polski. Według doniesień, to wolontariusz z Przemyśla Damian Soból.

Sikorski: poprosiłem ambasadora Izraela o wyjaśnienie sytuacji

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował, że poprosił ambasadora Izraela Yacova Livne o „pilne wyjaśnienia” tej sytuacji.”Zapewnił mnie, że Polska wkrótce otrzyma wyniki badania tej tragedii. Nasze Ministerstwo Sprawiedliwości wszczyna śledztwo. Przyłączam się do kondolencji wobec rodziny naszego dzielnego wolontariusza oraz wszystkich cywilnych ofiar w Strefie Gazy” – napisał szef dyplomacji.

źródło: wp.pl