8 mln maseczek w niskiej cenie trafia do dystrybucji

Grupa NEUCA, największy dystrybutor leków do aptek w Polsce, sprowadził do kraju 8 mln maseczek ochronnych w rekomendowanej dla pacjenta cenie 2,50 zł za sztukę. To pierwszy, z wielu zaplanowanych przez nas transportów. Z pewnością zaowocuje to spadkiem cen u operujących na rynku licznych spekulantów.

Jako firmie działającej na rynku zdrowia zależy nam na tym, by szybko i w rozsądnych cenach zapewnić Polakom dostęp do środków umożliwiających zabezpieczenie się przed rozprzestrzeniająca się chorobą. W obliczu danych przedstawianych przez epidemiologów, a także w związku z pojawiającymi się coraz częściej rekomendacjami noszenia maseczek profilaktycznie, podjęliśmy starania o zdobycie tego asortymentu w dobrej cenie.

Od dziś w aptekach na terenie całego kraju dostępne są sprowadzone przez nas maseczki. Rekomendowana aptekom cena maseczek dla pacjenta wynosi 2,50 zł.

Utrzymanie niskiej ceny dla pacjenta, pomimo zakupów interwencyjnych i komercyjnych cen frachtu lotniczego jest możliwe, ponieważ ograniczamy wysokość pobieranej marży wyłącznie do pokrycia kosztów dystrybucji. Podobnie postępujemy przy dystrybucji innych środków wykorzystywanych w walce z pandemią, np. płynów odkażających. Od początku roku nie podnosimy także naszych marż na żadne leki, w tym na popularne leki stosowane przy przeziębieniach.

Nie zamierzamy poprzestać na jednym transporcie – już zakontraktowaliśmy produkcję w Chinach w ilości 52 milionów sztuk. Ściśle współpracujemy z LOT Cargo w ramach realizacji dostaw, ponieważ jedynie transport lotniczy zapewnia bezpieczeństwo tranzytu i niezbędną szybkość. Dzięki naszej współpracy możemy wywiązywać się z powierzonej nam misji i wspierać kraj w walce z epidemią.

#NieZarabiamyNaKryzysie

Paweł Bernat, Dyrektor Departamentu Komunikacji