Prof. Czauderna żegna się z ABM

Prof. Piotr Czauderna zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa Agencji Badań Medycznych – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Rezygnacja prof. Piotra Czauderny przyjęta została przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Informacja o tej zaskakującej decyzji pojawiła się zaledwie dwa i pół miesiąca po tym, jak Piotr Czauderna objął fotel prezesa ABM.

Kim jest prof. dr hab. n. med. Piotr Czauderna?

Trójmiejski chirurg w latach 2012-2014 był prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych, obecnie jest członkiem zarządu organizacji. Przez dwie kadencje był również przewodniczącym Międzynarodowej Grupy Strategicznej ds. Guzów Wątroby u Dzieci – SIOPEL. Obecnie piastuje funkcję prezesa Europejskiej Sekcji Chirurgów Dziecięcych Europejskiej Unii Specjalistów Medycznych (UEMS).

W ostatnich miesiącach aktywnie udzielał się również w radzie społecznej debaty Wspólnie dla Zdrowia.

źródło: pulsmedycyny.pl